Головна /  Путівник /  Фонди партизанського руху опору в Україні періоду Другої світової війни /  1-ша Українська партизанська дивізія ім. двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака (Сумське партизанське з’єднання). (Командири С. Ковпак, П. Вершигора) (1941-1944)

1-ша Українська партизанська дивізія ім. двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака (Сумське партизанське з’єднання). (Командири С. Ковпак, П. Вершигора) (1941-1944)

Фонд
63
Дати
1942–1944
Кількість описів
1
Кількість справ
257
Історична довідка
З'єднання сформовано в лютому 1942 р. на базі окремо діючих партизанських загонів, створених у серпні 1941 р. партійними органами у Путивльському, Глухівському, Кролевецькому, Конотопському районах Сумської області. З лютого 1944 р. Сумське з'єднання переіменовано на Першу Українську партизанську дивізію ім. двічі Героя Радянського Союзу С. Ковпака. 15 серпня 1944 р. дивізія перейшла у відання НКВС УРСР для боротьби з підрозділами ОУН-УПА. У листопаді 1944 р. згідно з наказом УШПР її розформовано.
Анотація
Постанова ДКО СРСР, накази Головнокомандуючого партизанським рухом, УШПР. Накази по з' єднанню і загонах з основної діяльності і з особового складу. Вхідні та вихідні радіограми і шифрограми. Звіти командування про воєнну діяльність і партійно-політичну роботу. Рапорти, розвідувальні донесення, звіти про проведення бойових і розвідувально-диверсійних операцій, матеріально-технічне забезпечення, відправки поранених у тил, про заходи щодо боротьби з дезертирством і зрадниками. Листування з УШПР. Журнали обліку бойових і диверсійних операцій. Списки особового складу; представлених до нагород і нагороджених; загиблих, зниклих безвісти і поранених, відправлених на лікування у радянський тил; членів і кандидатів у члени ВКП(б). Списки партизанів, які служили в вермахті, поліції, збройних форму­ваннях ОУН-УПА, були у полоні; дезертирів, зрадників. Протоколи допитів, слідчі справи на осіб, які служили у ворожих фор­муваннях, поліції, підрозділах ОУН-УПА або допомагали їм, вироки в цих справах. Акти про конфіскацію майна засуджених. Нагородні листи. Особові справи партизанів з прийому у члени і кандидати у члени ВКП(б). Записні книжки, щоденники командира і комісара з'єднання, загонів і окремих партизанів. Листівки, звернення, видані УШПР, політуправліннями фронтів, штабом з'єднання до населення окупованих областей, німецьких, польських, словацьких солдатів.