Головна /  Путівник /  Фонди партизанського руху опору в Україні періоду Другої світової війни /  Рівненський обласний штаб партизанського руху. (Начальник штабу В. Бегма) (1943-1944)

Рівненський обласний штаб партизанського руху. (Начальник штабу В. Бегма) (1943-1944)

Фонд
70
Дати
1942–1944
Кількість описів
1
Кількість справ
15
Історична довідка
З перших днів окупації Рівненщини у північній частині області з’явилися партизанські групи, які діяли самостійно до вересня 1942 р. На той час їхні дії координував представник Розвідувального управління Генерального штабу РСЧА А. Бринський. У січні 1943 р. рішенням ЦК КП(б)У і наказом УШПР у тил ворога вирушила оперативна група по керівництву партизанським рухом у Рівненській області на чолі з секретарем Рівненського підпільного обкому КП(б)У, начальником обласного ШПР В. Бегмою. Наприкінці березня 1943 р. обласний ШПР керував уже 7 партизанськими загонами кількістю 962 чол. До того ж, обласному ШПР підпорядковувалися 2 місцеві загони і 5 підпільних груп. У квітні 1943 р. було створено партизанське з’єднання № 2 під командуванням І. Федорова. У серпні 1943 р. сформовано ще два з’єднання : № 1 під командуванням В. Бегми і польське з’єднання під командуванням Р. Сатановського. Таким чином, до складу згаданих з’єднань входило 19 загонів, 2 підривні групи, група автоматників та артдивізіон загальною кількістю 2200 бійців і командирів. У лютому 1944 р. обласний ШПР, згідно з ухвалою ЦК КП(б)У, закінчив свою діяльність.
Анотація
Накази УШПР; довідки УШПР за звітами Рівненського підпільного обкому КП(б)У, обласного ШПР, партизанського з’єднання під командуванням В. Бегми. Доповіді підпільного обкому КП(б)У та обласного ШПР з питань керівництва партизанським рухом Рівненщини, про бойову діяльність та партійно-політичну роботу. Вхідні радіограми ЦК КП(б)У, УШПР; вихідні радіограми обласного ШПР до УШПР. Звіти, рапорти командування І та 2-го з’єднань, загону ім. Т. Костюшка, з’єднання польських партизанських загонів. Щоденник бойових та диверсійних дій загону під командуванням Д. Медвєдєва. Журнал обліку бойових та диверсійних дій партизанських загонів; відомості про стан озброєння. Відомості про бойовий та кількісний склад загонів ім. В. Василевської, ім. Т. Костюшка, «Смерть фашизму». Списки особового складу; загиблих та зниклих безвісті партизанів загону ім. Т. Костюшка. Протоколи засідання парткому з’єднання польських партизанських загонів.